Nabídka masáží

Klasická masáž
Jemné mobilizační techniky
Sportovní a rekondiční masáže
Shiatsu
Taiping
Masáž kojenců a batolat
Těhotenská masáž
Aromaterapeutická masáž (holistická)

Máte dotazy k masážím nebo potřebujete poradit s výběrem masáže s ohledem na Váš zdravotní stav? Rády s Vámi vybereme vhodnou masáž.

Klasická masáž

Klasická masáž je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně stavů poúrazových, stavů po fyzickém vyčerpání a svalové únavě, přispívá ke vstřebávání otoků, podporuje rekonvalescenci a to vše s cílem navodit stav uvolnění a relaxace.

Jemné mobilizační techniky

Pomocí jemné mobilizační techniky a ověřených speciálních cviků dokážeme uvolnit kloubní pouzdra, vaziva a důkladně protáhnout vaše svaly. Cvičení probíhá nenásilnou formou při plném respektování vašeho aktuálního zdravotního stavu a pohybovými možnostmi. Na závěr této techniky se pracuje s akupresurními body v oblasti hlavy. Tyto techniky však nelze použít, pokud je klient v akutním stavu.

Sportovní a rekondiční masáže

Je ideální pro udržení maximální tělesné kondice. Má vliv na stav svalstva, kloubů, šlach a ostatních tkání v těle. Regeneruje svalstvo. Pomáhá rozmělnit svalové spasmy. Ulevuje od bolesti způsobené jednostrannou zátěží. Odstraňuje odumřelé buňky pokožky. Podporuje krevní oběh. Při prokrvení a prohřátí dochází k relaxaci a úlevě celého organismu.

Shiatsu

Shiatsu je japonská masážní technika, která pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční čínské medicíny. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku se uvádí do pohybu energie v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla.

Shiatsu masáž probíhá na futonu na zemi, masírovaný je oblečený a terapeut používá citlivý tlak prstů a dlaní – japonské slovo shiatsu (v češtině také shiatzu, šiacu, šiatsu nebo šiatzu) znamená v překladu “tlak prsty”.

Taiping

Taping neboli páskování má za úkol částečně zamezit pohyblivosti bolestivého místa a dopomáhá k uzdravení. Je jednou z běžně používaných metod sportovního lékařství a patří k novým trendům preventivního, léčebného a rehabilitačního aparátu nejen u sportovců, ale i u rehabilitovaných pacientů.

Jedná se o metodu obvazování tělesné partie, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných lepících pásek. Tejpování je vlastně obdobou zpevňovacích nebo funkčních bandáží jako ochranné nebo rehabilitační pomůcky, je však šetrnější vzhledem k zachování volného krevního oběhu. Patří mezi tzv. funkční techniky prevence, případně léčby pohybového aparátu.

Masáž kojenců a batolat

Je velmi jemné masírování celého dětského tělíčka pomocí oleje. Dítě potřebuje pohlazení, dotek, lásku a povzbuzení a to vše mu můžete poskytnout dětskou masáží. 

Masáž pomáhá odstranit psychické i fyzické traumata způsobené těžkým porodem a znovu navodit propojení vztahu mezi matkou či otcem a dítětem. 

Masáž je především zaměřena na oblast zad, bříška, krku, rukou a chodidel. Nejdůležitějším aspektem je masáž páteře, tuto část je nutné posílit, aby byla dobrou oporou celého těla. Pravidelná masáž vede k zajištění správného vývoje dítěte, klidnému spánku a k jeho celkové spokojenosti.

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž je relaxační a uvolňující proces. Masérské tahy jsou velmi jemné a plně přizpůsobené každé klientce. Během těhotenství mohou ženy cítit různé potíže pohybového aparátu díky hormonálním změnám, nárůstem objemu a hmotnosti. Masáž navozuje pocity klidu, harmonie a bezpečí. 

Masáž v těhotenství je vhodná a účinná jako prevence bolestivých spasmů, těžkých nohou, otoků. Zabraňuje stresu a úzkosti, pomůže Vám zrelaxovat se, „cítit se dobře“, což napomáhá ke zdravému těhotenství.

Masáž se provádí částečně na zádech a na bocích za použití výhradně přírodních olejů s příznivými účinky na namáhanou pokožku maminky.

Vliv a účinky masáže: přispívá tělesné i psychické pohodě, uvolnění napětí a relaxace; zlepšuje krevní oběh a dýchání; podporuje mízní oběh, působí proti otokům; zvyšuje elasticitu pokožky, redukuje strie; zvládá běžné obtíže jako noční pocení, křeče v chodidlech, zácpu a zažívací obtíže, pálení žáhy, vysoký krevní tlak, bolesti zad atd.

Aromaterapeutická masáž (holistická)

Tato masáž je nejvýznamnější aplikací aromaterapie, protože v sobě spojuje terapeutickou sílu doteku s vlastnostmi jednotlivých esenciálních olejů. Je jemnou dotykovou terapií, která přináší relaxaci, zvyšuje energii a zmírňuje vliv stresu.

Cílem masáže je prospět jak fyzicky, tedy tělu, tak i mentálně, kdy bude výsledkem celkový pocit spokojenosti a naprostá relaxace.

Rádi byste obohatili svou oblíbenou masáž o nové prvky?