Klasická masáž

Klasická masáž je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně stavů poúrazových, stavů po fyzickém vyčerpání a svalové únavě, přispívá ke vstřebávání otoků, podporuje rekonvalescenci a to vše s cílem navodit stav uvolnění a relaxace.

Přístrojová lymfodrenáž (PRESOTERAPIE)

Terapie je vhodná k udržování dobrého stavu pokožky v oblasti břicha, boků, stehen, hýždí a končetin a v kombinaci s vhodným cvičením a „dietami“ také k tvarování postavy. Ke kosmetické úpravě oblasti hýždí, břicha a stehen při začínajícím lipedému a celulitidě. K relaxaci a regenaraci organismu. Při odstraňování únavových stavů(otoků) vznikajících v důsledku zvýšené zátěžě končetin (letušky, kadeřnice, prodavačky, sportovci, tanečnice atd.).

Jemné mobilizační techniky

Pomocí jemné mobilizační techniky a ověřených speciálních cviků dokážeme uvolnit kloubní pouzdra, vaziva a důkladně protáhnout vaše svaly. Cvičení probíhá nenásilnou formou při plném respektování vašeho aktuálního zdravotního stavu a pohybovými možnostmi. Na závěr této techniky se pracuje s akupresurními body v oblasti hlavy. Tyto techniky však nelze použít, pokud je klient v akutním stavu.

Sportovní a rekondiční masáže

Je ideální pro udržení maximální tělesné kondice. Má vliv na stav svalstva, kloubů, šlach a ostatních tkání v těle. Regeneruje svalstvo. Pomáhá rozmělnit svalové spasmy. Ulevuje od bolesti způsobené jednostrannou zátěží. Odstraňuje odumřelé buňky pokožky. Podporuje krevní oběh. Při prokrvení a prohřátí dochází k relaxaci a úlevě celého organismu.

Shiatsu

Shiatsu je japonská masážní technika, která pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční čínské medicíny. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku se uvádí do pohybu energie v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla.

Shiatsu masáž probíhá na futonu na zemi, masírovaný je oblečený a terapeut používá citlivý tlak prstů a dlaní – japonské slovo shiatsu (v češtině také shiatzu, šiacu, šiatsu nebo šiatzu) znamená v překladu „tlak prsty“.

Taiping

Taping neboli páskování má za úkol částečně zamezit pohyblivosti bolestivého místa a dopomáhá k uzdravení. Je jednou z běžně používaných metod sportovního lékařství a patří k novým trendům preventivního, léčebného a rehabilitačního aparátu nejen u sportovců, ale i u rehabilitovaných pacientů.

Jedná se o metodu obvazování tělesné partie, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných lepících pásek. Tejpování je vlastně obdobou zpevňovacích nebo funkčních bandáží jako ochranné nebo rehabilitační pomůcky, je však šetrnější vzhledem k zachování volného krevního oběhu. Patří mezi tzv. funkční techniky prevence, případně léčby pohybového aparátu.

Dornova metoda

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po jejich vrácení do své původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Provádí se přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. 

Počet aplikaci Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se může úleva dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, se musí odstranit i nesprávné pohybové návyky. 

Dornova metoda není vhodná v případech, kdy klient je náchylnější ke zlomeninám, trpí osteoporózou a má akutní zánět v těle.

Breussova masáž

Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad, kde se pomocí jemného tahu vytvoří prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou. Poté se do těchto míst vmasíruje třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotaci páteře, ochranu nervů před stlačením (které se mj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale je vhodná především pro prevenci. Masáž je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze nebo jako prevence onemocnění páteře – uvolnění napjatého zádového svalstva.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

Masáž kojenců a batolat

Je velmi jemné masírování celého dětského tělíčka pomocí oleje. Dítě potřebuje pohlazení, dotek, lásku a povzbuzení a to vše mu můžete poskytnout dětskou masáží. 

Masáž pomáhá odstranit psychické i fyzické traumata způsobené těžkým porodem a znovu navodit propojení vztahu mezi matkou či otcem a dítětem. 

Masáž je především zaměřena na oblast zad, bříška, krku, rukou a chodidel. Nejdůležitějším aspektem je masáž páteře, tuto část je nutné posílit, aby byla dobrou oporou celého těla. Pravidelná masáž vede k zajištění správného vývoje dítěte, klidnému spánku a k jeho celkové spokojenosti.

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž je relaxační a uvolňující proces. Masérské tahy jsou velmi jemné a plně přizpůsobené každé klientce. Během těhotenství mohou ženy cítit různé potíže pohybového aparátu díky hormonálním změnám, nárůstem objemu a hmotnosti. Masáž navozuje pocity klidu, harmonie a bezpečí. 

Masáž v těhotenství je vhodná a účinná jako prevence bolestivých spasmů, těžkých nohou, otoků. Zabraňuje stresu a úzkosti, pomůže Vám zrelaxovat se, „cítit se dobře“, což napomáhá ke zdravému těhotenství.

Masáž se provádí částečně na zádech a na bocích za použití výhradně přírodních olejů s příznivými účinky na namáhanou pokožku maminky.

Vliv a účinky masáže: přispívá tělesné i psychické pohodě, uvolnění napětí a relaxace; zlepšuje krevní oběh a dýchání; podporuje mízní oběh, působí proti otokům; zvyšuje elasticitu pokožky, redukuje strie; zvládá běžné obtíže jako noční pocení, křeče v chodidlech, zácpu a zažívací obtíže, pálení žáhy, vysoký krevní tlak, bolesti zad atd.

Aromaterapeutická masáž (holistická)

Tato masáž je nejvýznamnější aplikací aromaterapie, protože v sobě spojuje terapeutickou sílu doteku s vlastnostmi jednotlivých esenciálních olejů. Je jemnou dotykovou terapií, která přináší relaxaci, zvyšuje energii a zmírňuje vliv stresu.

Cílem masáže je prospět jak fyzicky, tedy tělu, tak i mentálně, kdy bude výsledkem celkový pocit spokojenosti a naprostá relaxace.

Rádi byste obohatili svou oblíbenou masáž o nové prvky?