Cítíte se pod napětím? Řešením může být míčkování

Snad každý zažil bolest břicha, situaci, kdy se mu těžce dýchalo, průjem před zkouškou nebo takový stres, že nemohl jíst. Také bolesti v zádech při zhoršeném trávení nebo u žen bolesti v kříži při menstruaci.

To může být způsobené napětím svalstva a zde může pomoct fyzioterapeutická metoda míčkování. Jedná se o jemnou masáž softovým míčkem (používá se např. pro líný tenis) napjatého svalu nebo oblasti, kterou provádí školený terapeut. Na vybraných oblastech těla může míčkování provádět i léčená osoba sama po zaučení.

Metoda míčkování se využívá také při onemocnění dýchacích cest jako doplněk hlavní léčby. Je-li správně aplikována, vede ke zkrácení doby nutné k léčení, snižuje četnost a závažnost projevů dýchacích onemocnění. Tato metoda je levná, příjemná a hlavně nenáročná, takže si může pomoct každý sám.

Při onemocnění dýchacích cest lze míčkovat po zaučení i sám sebe.
Při onemocnění dýchacích cest lze míčkovat po zaučení i sám sebe. Foto: Studio Simpy

Jaké je tajemství mechanismu účinku?

Technika míčkování využívá stlačení akupunkturních a akupresurních bodů. Je založena na teorii, že komprese (stlačení) je vystřídána relaxací, a tím dojde k uvolnění.

K terapii se používají míčky o průměru 20 mm na obličej a 50, 70 a 90 mm  na tělo.

Při míčkování masírujeme oblast jemně softovým míčkem. Foto: Studio Simpy
Při míčkování masírujeme oblast jemně softovým míčkem. Foto: Studio Simpy

A jak často terapii provádět?

Při bolestech břicha míčkujeme prvních 10 dnů 1x denně, v dalších týdnech 1-2x denně. Při dušnosti a zánětech i několikrát denně.

Míčkování lze využít i při ztuhlosti svalů. Tam se používají jiné tvrdosti míčků.

Metodu míčkování používáme ve Studiu Simpy při klasické masáži a při masáži menších i větších dětí. Při onemocnění dýchacích cest je možné udělat i samostatné sezení pro zaškolení.

Chcete se objednat na masáž nebo zkonzultovat své potíže pohybového aparátu? Rádi Vám pomůžeme.